< Lasīt citu rakstu

26 / 04

Pamatos iebūvēta lata monēta ar pūces saktu

Jaunā rindu māju projekta pamatos Pūces ielā iebūvēta lata monēta ar pūces saktu

Jaunā mājokļu projekta UPLEVEL HOME Rīgā, Pūces ielā, pirmās kārtas attīstībā sasniegts nozīmīgs etaps – izpildīti pamatu pēdas betonēšanas darbi. Vairāku ģimeņu nākotnes māju pamatos ierakta kapsula ar simbolisko viena lata pūces saktas monētu, ko Latvijas Banka laida apgrozībā 2007. gadā.
Monēta ar pūces saktas attēlu kā simboliska laika liecība izvēlēta, jo, tāpat kā mūsdienīgu, energoefektīvu un prestižu mājokļu būvniecībā un labiekārtošanā, arī pūces saktas pagatavošanā bija nepieciešama izcila amata prasme, un tās izgatavošanas process bija ļoti darbietilpīgs un niansēts. Šīs saktas atrastas turīgu ļaužu apbedījumos un uzskatāmas par sava laika statusa apliecinājumu.
Pūces sakta, kas veidota pūces galvas formā, ir viena no senākajām un izteiksmīgākajām latgaļu vīriešu rotām, kura tika lietota apmetņa saspraušanai. Tās bija izplatītas baltu cilšu apdzīvotajā teritorijā ap 8. un 9. gadsimtu.
UPLEVEL HOME ir Latvijā unikāla koncepta mājokļi, kas top Purvciema sirdī – vienlaikus tuvu galvaspilsētas centram, taču nost no burzmas un trokšņa – zaļajā un klusajā Pūces ielā. Kopā projektā divās kārtās paredzēti 17 pārdomāta plānojuma divstāvu mājokļi ar 40-80 kvadrātmetru plašu privātu iekšpagalmu un atsevišķi izmantojamu jumta terasi 45 kvadrātmetru platībā.
Projekta 1.kārtu ar septiņiem mājokļiem paredzēts nodot ekspluatācijā 2024. gada vidū.
Vairāk informācijas: uplevel.lv

Saņem aktualitātes

Ieraksti savu e-pasta adresi zemāk un piesakies jaunumu un aktualitāšu saņemšanai

This site is registered on wpml.org as a development site.